Jdi na obsah Jdi na menu
 


65 let nové školy v Dolní Bělé

4. 10. 2017

Nechce se tomu ani věřit, že naše dolnobělská škola už pět let nese čestný název – ZŠ a MŠ Ludvíka Očenáška Dolní Bělá. Pojmenování má po muži, který je spjatý nejen s Dolní Bělou, ale i s Dražní, Berkem, Malenicí a Plasy, po vynálezci a konstruktérovi, kterému je až do konce letošního kalendářního roku věnována velká výstava v Muzeu stavitelství v Plasích, o němž byla letos vydána nová souborná publikace s názvem „Od jízdních kol ke kosmickým raketám“ (Ludvík Očenášek 1872 – 1949) a konečně o člověku, jehož život je zpracován i v stále oblíbenější komiksové podobě. Oslava 60 let školy a udělení čestného jména se konalo v neděli 17. června 2012 za nádherného počasí a za účasti mnoha milých hostů.
Letošní „půlkulaté“ výročí hodláme oslavit mnohem skromněji několika drobnějšími akcemi. Jednou z nich je společné focení všech žáků ZŠ a MŠ se svými vyučujícími. Na fotografii nechybí pochopitelně ani paní ředitelka, školník, kuchařky a uklízečky.
Pokud má někdo o tuto památeční a jedinečnou fotografii zájem, může si ji objednat prostřednictvím některého žáka školy nebo přímo u J. Bicana. Velikost fotografie bude 15 x 22 cm, cena 35,- Kč. V příloze si tuto fotografii můžete prohlédnout. Objednávky je nutno nahlásit do pondělí 9. října 2017.

Zapsal J.Bican, 4.10. 2017

65_2017.jpg