Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce ke Dni Země

21. 4. 2018

        Dne 19. 4. se žáci a učitelé naší školy rozhodli strávit den venku. Každá třída měla svůj úkol a pod vedením svých třídních učitelů pracovala po celý den na převážně úklidových činnostech v areálu školy.
        Nejmenší děti krásně vyčistily park před školou, další pak sbíraly odpadky poházené v celém areálu. Kluci ze 7. třídy po celý den obětavě vyváželi nasbíraný materiál – nakonec  to bylo ohromné  množství vozíků, kárek a „koleček“.
        Záslužnou práci udělali také děti z 8. a 9. třídy – vyčistili významnou část areálu od velmi nepříjemných trnin a neprostupného houští. Další žáci pak čistili terén, často betonový podklad, od mechů, plevelů a dalších nárostových organismů.  Práce to nebyla lehká, spíše namáhavá, děti se během činností střídaly. Byl perfektně vyčištěn zahradní domek na nářadí, místnost na odkládání separovaného odpadu, prostor kolem tělocvičny. Děti také krásně upravily hřiště a doskočiště.
        Nejednalo se však jen o úklidové práce. Šikovná tvořivá děvčata ze 7. třídy vytvořila p. uč. Podlenovou na prostranství před hlavním vchodem malé hřiště s několika doplňky – to je využíváno zejména menšími dětmi během polední pauzy a také si zde často hraje školní družina.
        Další skupinky dětí se postaraly o nově vysazený ovocný sad nebo o bylinkové záhonky. Bylo také vytvořeno malé dýňoviště, malí zahradníci také obnovili (zmladili střihem) staré rybízy.
        Celkově lze akci označit za více než vydařenou, děti pracovaly v rámci svých možností nadšeně a bylo vidět, že práce venku je velmi baví, a že jim snad i prospívá. Chtěli bychom také velmi pochválit ty, kteří si přinesli vlastní nářadí, ať už to byly rukavice, nůžky na střih větví a stromků, hrábě, motyky, lopaty, atd. Bez této pomoci bychom nyní neměli tak krásně upravený a uklizený školní areál.
        Děkujeme všem zúčastněným za jejich snahu, aktivitu a píli.

(text + foto: Mgr. M. Husáková)

Fotografie zde

denzeme.jpg