Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finanční gramotnost pro žáky 5. – 6. tříd v DEPO 2015 Plzeň aneb „Jak se točí peníze?“

23. 11. 2017

Opět naši žáci navštívili DEPO 2015 v Plzni – tentokrát absolvovali výukový program „Jak se točí peníze“. Program byl zaměřený na základní finanční gramotnost dětí – tvorba rodinného rozpočtu, jak fungují banky, spoření, jak lze peníze darovat, ale i vydělat, děti také měly možnost obchodovat na burze či nakupovat v supermarketu.
Po celou dobu výuky se děti volně pohybovaly v kulisách „městečka“ a zde nakládaly se svými penězi. Na začátku programu obdržel každý žák „kreditní kartu“ s „penězi“. Po ukončení programu mu lektoři prostřednictvím výpisu z banky sdělili, zda hospodařil správně či ne. Chyby byly s dětmi rozebrány, bylo také poukázáno na udržitelný způsob nakupování, dokonce zde bylo i stanoviště „luxus“ ukazující dětem zbytečnost určitých „nákupů“  nebo stylů života, atd.
Děti si vyzkoušely nejen tisk bankovek, ale i ověření jejich pravosti dle vybraných znaků, např. prosvícení bankovky v ultrafialovém světle, apod. Dále si měly možnost vyzkoušet hledání zlatých nugetů ve štěrku, ražbu starých mincí, vyslechly si také smutný příběh krále Midase.
Všichni si „městečko“ velmi užili, program je výborně připraven.

Fotografie zde 

fingram2017.jpg