Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malí kuchtíci, přihlaste se do celostátního Finále Zdravé 5!

7. 2. 2018

Zdravá 5, ojedinělý vzdělávací projekt Nadačního fondu Albert, vyhlašuje celostátní Finále Zdravé 5. Dětské týmy se již pošesté utkají při přípravě správné svačinky      a dalších zábavně-vzdělávacích disciplínách z projektu Zdravá 5. Přihlásit se mohou tříčlenné skupiny dětí ve věku od 5 do 15 let z mateřských i základních škol      a děti z dětských domovů, případně jiných sociálních subjektů nebo volnočasových sdružení. Svoji speciální kategorii mají i týmy zaměstnanců značky Albert s dětmi. Uzávěrka regionálních kol je 8. dubna 2018.

Do soutěže se mohou zapojit tříčlenné týmy v 5 kategoriích. Soutěžní disciplínou je zdravý a nutričně vyvážený pokrm studené nebo teplé kuchyně vhodný jako svačina. Recept společně s fotografiemi z přípravy a předání pohoštění včetně obhajoby výběru obdarovaného přihlásí každý tým prostřednictvím www.zdrava5.cz do 8. dubna 2018.

Hodnota pokrmu pro 4 osoby by se měla pohybovat kolem 100 korun. Nákup surovin v hodnotě 100 korun pro jeden tým nahradíme školám zasláním nákupní poukázky do prodejny Albert. Odborná porota bude v regionálním kole hodnotit nejen nápaditý recept, složení pokrmu a lákavý vzhled, ale i myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Ze všech do regionálního kola přihlášených týmů vybere 5 nejlepších z každé kategorie z celé České republiky. Ty se utkají ve finále začátkem června v Praze za účasti známých osobností v porotě. Na výherce čeká i letos speciální zážitková odměna!

Recept soutěžního pokrmu by měl být nutričně vyvážený podle zásad výživového talíře, se kterým se děti seznamují v lekcích Zdravé 5. Najdete jej i na http://www.zdrava5.cz/pro-skoly/materialy.

Nadační fond Albert poskytuje školám všechny své projekty zdarma. Více o pravidlech a termínech soutěže naleznete na www.zdrava5.cz.

Celý text ke stažení zde

zdravapetka.jpg