Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sběr starého papíru

2. 1. 2018

Blíží se konec prosince. Sportovní terminologií se dá říci, že ve sběru starého papíru, lepenky, plastů a víček jsme v poločase. Díky nevídané a neutuchající snaze dětí naší školy a jejich rodičů se v rámci soutěže do sběrných surovin společnosti AVE Plzeň od naší ZŠ odvezlo za letošní podzim téměř 10 tun sběru. Do sběrové soutěže se zapojilo 46 dětí z celkového počtu 161 žáků školy. Hodně papíru přinesli i rodiče dětí z MŠ.

Vše důležité najdete v přiložené tabulce. Pokud se podíváme na nejúspěšnější třídu, pak jí je s převahou 3. třída paní učitelky Vejvodové, která shromáždila celkem 1 715 kg. To už je pěkná hromádka! Děkuji všem do sběru zapojeným rodičům, že dětem pomohli sběr shromažďovat, třídit, vázat a hlavně přivážet ke škole. V letošním školním roce se osvědčilo přistavení velkoobjemového kontejneru, a tak i na jaře 2018 bude v dubnu kontejner přistaven k samoobslužnému ukládání papíru.

A kdo se zatím předběžně může těšit na věcnou odměnu (prvních pět v celkovém pořadí) na konci školního roku?

pořadí třída jméno množství
1. 8. tř. Houšková 764 kg
2. 3.tř. Fleissner 469 kg
3. 3.tř. Kopačková 383 kg
4. 3.tř. Šebek 381 kg
4. 5.tř. Šebková 381 kg
5. 4.tř. Kalousová 298 kg

Ps. v rámci sběru hliníku, prosím, neshromažďujte „platíčka“ od pilulek ani ocelové plechovky od konzerv. Tento odpad do hliníku NEPATŘÍ! Na fotografiích je hliník z říjnového sběru připravený k odvozu – výtěžek je určen pro ZOO Plzeň.

Zapsal J.Bican, 25.12. 2017

Fotografie zde

sber2.jpg