Jdi na obsah Jdi na menu

Atletický trojboj 1. stupně

27. 6. 2018

Posledním sportovním turnajem letošního školního roku, na který jsme se vypravili, byl atletický trojboj určený pro žáky 1. stupně.
Turnaj se konal v Nýřanech 5. června. Z Kralovic byl vypraven zvláštní „svozný“ autobus. Vzhledem k tomu, že je to v okolí Dolní Bělé samá objížďka, šli jsme autobusu naproti do Lozy. Ušetřili jsme tak čas, který se nám pak vrátil tím, že turnaj skončil v plánovaném čase.
Družstvo tvoří dvojice děvčat nebo chlapců. Soutěží se v těchto třech disciplínách – běh na 50 m, skok do dálky a hod míčkem. Získané body se dvojici sčítají. Za naši školu byla připravena tato družstva:

Hoši 2.-3. třída             Adam Sukel´ +  Pavel Polívka
Hoši 4.-5. třída             Jakub Koudele +  Lukáš Klíma
Dívky 2.-3. třída           Jana Karlovcová +  Jolana Kopačková
Dívky 4.-5. třída           Sabina Heroldová  +  Anežka Širerová

Prvním zádrhelem bylo už to, že Adam Sukel´ na sraz nedorazil. Tím došlo k tomu, že Pavel Polívka sice soutěžil, ale chyběly mu body druhého závodníka – tím pádem skončil, ne svou vinou, na posledním 8. místě. Ani ostatním se však příliš nedařilo. I z fotografií je vidět, že jsme na soupeře nestačili nejen po stránce výkonu, ale i tělesnou výškou. Všechny naše výsledky byly v zadní části závodního pole a tomu odpovídala i konečná umístění.
Dívky 2.-3. tř. i hoši 4.-5. tř. - shodně poslední 8. místo. Trochu lépe dopadla děvčata ze 4.-5. tř. – předposlední 7. místo. V současné době ani v těchto nejmladších kategoriích nemáme žádné výrazné osobnosti, které by nás svými výkony „vynesly“ na čelní místa. Poslední sportovní soutěž letošního školního roku se prostě příliš nevydařila.