Jdi na obsah Jdi na menu
 


Florbal dívky 8.-9. třída

25. 11. 2017

„Když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě“, zpívá ve velmi úspěšné písni s názvem Poupata zpěvák Michal David. A našemu družstvu děvčat v kategorii dívek 8.-9. třída se v okresním kole ve florbalu ve čtvrtek 23. listopadu opravdu velmi dařilo. Na co děvčata sáhla, to se měnilo ve zlato. Přišla, odehrála šest zápasů a zvítězila. Nebylo to však tak jednoduché, jak to teď s odstupem času vypadá. Věřte nevěřte, byly to „nervy“.

Do Horní Břízy přijelo sedm družstev usilujících o titul MISTR OKRESU PLZEŇ-SEVER pro rok 2017/2018 – Dolní Bělá, Horní Bříza, Kralovice, Nýřany, Plasy, Všeruby a Žihle. Aby byl turnaj co nejspravedlivější, bylo rozhodnuto, že se budou hrát kratší zápasy (1 x 8 minut), ale hrát se bude systémem každý s každým (2 body za vítězství, 1 bod za remízu).

Naše družstvo, motivované nemalými úspěchy z předchozích let, dorazilo v plánovaném, leč jako vždy skromném počtu: brankářka – Anna Kodayová (9.tř.), útok - Lada Krausová (9.tř.) a Kristýna Červená (7.tř.), obrana – Petra Fišerová (9.tř.) a Tereza Nágrová (6.tř.), náhradníci – Aneta Nágrová (9.tř.) a Karolína Pokorná (7.tř.).
Už v našem prvním duelu děvčata naznačila, že bez medailí nehodlají zůstat.

     Dolní Bělá     :     Nýřany     6 : 0     (branky Krausová 4x, Červená 2x)
Druhý zápas proti tradičnímu rivalovi ze Žihle byl, jak se ukázalo, naprosto klíčový. Byl to zápas – kdo z koho (2012/2013 – 1.místo Žihle, 2013/2014 – 1.místo Dolní Bělá, 2014/2015 – 1.místo Žihle, 2015/2016 – 1.místo Dolní Bělá, 2016/2017 – 1.místo Žihle, 2017/2018 – v tuto chvíli ???). Více štěstí však stálo tentokrát na naší straně. Děvčata zaslouží obrovskou pochvalu – naprosto „do puntíku“ se držela předem domluvené taktiky, kterou Lada velmi operativně přizpůsobovala měnící se situaci na hřišti. Navíc naše brankářka dokázala překazit celou řadu akcí protihráček.
    Dolní Bělá     :     Žihle     2 : 1     (branky Krausová 2x)
Nejprve jsme vedli 1 : 0. Soupeřky však tři minuty před koncem hrací doby vyrovnaly na 1 : 1. Rozhodli jsme se, že remíza s tímto silným soupeřem je také úspěchem a všechno úsilí věnovali udržení výsledku. Hráčky Žihle však chtěly mermomocí vyhrát, uvolnily prostor před svou brankou a vše vrhly do útoku. Petra z obrany 30s před koncem zápasu vycítila příležitost! Přihrála zleva doprava na polovinu Kristýně. Ta poslala přesnou přihrávku opět doleva - tam nabíhající Ladě, a ta naprosto přesně „zavěsila“ míček do pravého horního rohu branky. Brankářka neměla žádnou šanci míček chytit, neboť byla právě na opačné straně branky. Pak už stačilo jen půl minuty bránit výsledek 2 : 1. A to se podařilo!
Nic však ještě nebylo rozhodnuto. Čekaly nás ještě čtyři emočně a herně náročné zápasy, ale krůček k získání důvěry a sebevědomí to byl naprosto klíčový.
  

Dolní Bělá : Všeruby 2 : 0 (branky Krausová 2x)
Dolní Bělá  : Kralovice 1 : 0 (branky Krausová 1x)
Dolní Bělá   : Horní Bříza  6 : 0 (branky Krausová 3x, Červená 3x)
Dolní Bělá  : Plasy   3 : 1  (branky Krausová 2x, Fišerová 1x)

Branky v průběhu celého turnaje z našeho týmu dávaly pouze útočnice – Lada 14x, Kristýna 5x. Poslední branku celého turnaje a našeho posledního zápasu však vstřelila obrana – Petra těsně před závěrečným zvukem sirény za stavu 2 : 1 pro Dolní Bělou vystřelila od poloviny tak nečekaně prudkou ránu na branku, že se až sama upřímně a živelně divila, že skóre pro svoje družstvo zvyšuje na 3 : 1.

Po celodenním vyčerpávajícím turnaji bylo toto pořadí:
         
1.místo – Dolní Bělá          2.místo – Žihle          3.místo – Kralovice

Navíc nikdo nedal více než 14 branek, a tak Lada Krausová obdržela pohár i pro nejúspěšnějšího hráče turnaje. Anna Kodayová dostala ze všech brankářek nejméně branek (dvě). Titul MISTR OKRESU PLZEŇ-SEVER pro školní rok 2017/2018 a putovní pohár v kategorii D 8.-9.třída se na celý rok už potřetí stěhuje do Dolní Bělé.
I po roce můžu s radostí konstatovat – florbalu v ZŠ Ludvíka Očenáška Dolní Bělá se DAŘÍ. Ze čtyř kategorií jsme obsadili 1x - 1.místo (D 8.-9.tř.) a 2x - 2.místo (D 6.-7.tř., H 6.-7.tř.). Nevydařila se jen kategorie H 8.-9.tř., ale ani tam není výsledek vůbec „k zahození“ – 9.místo ze šestnácti družstev.
Nejčerstvější  zpráva říká, že krajské kolo v karegorii D 8.-9.třída se koná už v pátek 1. prosince 2017 na stadionu Lokomotiva Plzeň.

Zapsal J.Bican, 23.11. 2017

Fotografie zde  

fl_2017.jpg