Jdi na obsah Jdi na menu

Krajské kolo – florbal dívky 8.-9. třída

3. 12. 2017

V pátek 1. prosince se uskutečnilo v Plzni na stadionu Lokomotivy krajské kolo ve florbalu dívek z 8.-9.tříd. K základní sestavě z okresního kola (brankářka - Anna Kodayová 9.tř., hráčky - Lada Krausová 9.tř., Kristýna Červená 7.tř., Petra Fišerová 9.tř., Tereza Nágrová 6.tř.,  Karolína Pokorná 7.tř., Aneta Nágrová 9.tř.) jsme přibrali ještě Gabrielu Trylčovou 9.tř., protože v krajském kole se hraje už v pěti hráčkách a na mnohem větší hrací ploše. Naše kapitánka Lada si vylosovala skupinu „A“, kam ještě přibyly týmy Chlumčan, Klatov a Nezvěstic. Do skupiny „B“ se nalosovala družstva Bezdružic, Staňkova a Strašic. Nevýhodou skupiny „A“ bylo, že ten, kdo po odehrání tří zápasů skončil na posledním, tedy čtvrtém místě, musel o setrvání v turnaji hrát s nejlepším ze skupiny „B“. Tím čtvrtým jsme se bohužel stali my!

Dolní Bělá     :     Klatovy            0  :  1

S odstupem doby bylo jasné, že to byl soupeř na naší úrovni, možná i slabší. Sehráli jsme vyrovnaný zápas. V závěru, při jedné povedené akci soupeřek, padla branka a my už nedokázali, i při maximální snaze, vyrovnat. Každý zápas trval 12 minut.

Dolní Bělá     :     Chlumčany     0  :  4

Do zápasu jsme doslova „vlétli“ a „uhnízdili“ se u branky soupeřek. Hned v první minutě mohla dát úvodní branku Kristýna. Bohužel, při střele téměř na prázdnou branku, přestřelila. Hned v následující minutě po velmi přesné přihrávce střílela Lada. Ta pro změnu trefila břevno. Jen to cinklo! Pak se chytla iniciativy děvčata z Chlumčan a poměrně rychle za sebou nám „nandala“ hned čtyři branky.

Dolní Bělá     :     Nezvěstice       0  :  1

Dlouho jsme drželi bezgólový stav. Pak však přišla předposlední minuta a bylo po nadějích na postup. Naše děvčata ustupovala před soupeřkami až k vlastní brance – jedna přesná střela soupeřek a byla z toho branka. Ve skupině „A“ jsme skončili na čtvrtém místě!
O udržení v turnaji nezbývalo než hrát s nejlepším týmem ze skupiny „B“ – tím se po dvou zápasech stal tým Strašic.

Dolní Bělá     :     Strašice            0  :  1

V tomto zápase naše děvčata hrála nejlépe za celý turnaj. Aktivní dvojice Krausová – Červená neustále střílela na branku, zatímco obranná trojice Fišerová – T.Nágrová – A.Nágrová (Pokorná, Trylčová) posílala zachycené nebo vybojované míčky neustále dopředu. Strašická brankářka byla, bohužel pro Dolní Bělou, vždy na správném místě. I tentokrát se soupeřky dokázaly vymanit z našeho sevření. Vstřelily branku a brzy nato druhou. Lada ještě stačila snížit náskok na 1 : 2, ale závěrečný klakson ukončil naši snahu po vyrovnání skóre a vynucení samostatných nájezdů. Letošní výsledek – 7. místo.

Je to velká škoda. Děvčata se zápas od zápasu zlepšovala a zvykala si na velký hrací prostor. Bohužel očividně nejslabšího protivníka jsme „potkali“ už v prvním zápase, kdy jsme se teprve „rozkoukávali“. A tak, ani tentokrát, děvčata nedokázala vystoupit z vlastního stínu. V této kategorii jsme do krajského kola postoupili již 3x, ale vždy bohužel skončili v poli poražených (2013 – 6.místo, 2015 – 7.místo, 2017 – 7.místo). Nedovedete si ani představit, jak jsem děvčatům přál lepší umístění, ale prostě nešlo to! Určitě chyběla i pověstná „špetička“ příslovečného štěstíčka. Přesto celé družstvo zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a reprezentaci naší školy. Přejme si, aby se náš dívčí tým v kategorii D 8.-9. třída opět, nejpozději za dva roky, znovu probojoval do krajského kola.

A jak si povedou v krajském kole v Rokycanech hoši ze 6.-7. třídy? To se dozvíme už ve středu 13. prosince. Doufejme, že kluci budou mít více štěstí a přesných střel, které skončí v síti soupeřů.