Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybíjená D 4.-5. třída

24. 3. 2018

Blížící se příchod jara je každoročně signalizován i tím, že se začnou „rozjíždět“ školní sportovní soutěže. Takovou první vlaštovkou je soutěž ve vybíjené. Uskutečňuje se ve dvou kategoriích – dívky 4.-5.tř. a hoši 4.-5.tř. Letos jsme se rozhodli mimořádně obsadit obě kategorie. Na úspěch čekali především hoši, protože v družstvu byla celá řada hráčů s opravdu mimořádně „dělovou“ střelbou. Turnaje byly vypsány na pondělí 19.3. a středu 21.3.

Na pondělní turnaj dívek se přihlásila čtyři družstva – Dolní Bělá, Kralovice, Plasy a Žihle. Posledně jmenovaný tým však nakonec nedorazil. O titul Mistr okresu Plzeň-sever a zároveň o postup do krajského kola tak usilovaly jen tři týmy. Začátek byl pro všechny hráčky tedy velmi optimistický – ještě před odhozením prvního míče měly jistotu, že žádná z nich bez medaile neodejde. Vybíjená se hraje v deseti na každé straně. Při tak malém počtu týmů pořadatel rozhodl, že se bude hrát systémem každý s každým – a to vždy 2x.
Naše děvčata na soupeřky nestačila a všechna utkání bohužel prohrála
         Dolní Bělá   :   Plasy                1)  5 : 7            2)  3 : 10
         Dolní Bělá   :   Kralovice          1)  2 : 12          2)  2 : 8
a umístila se na 3. místě.

Družstvo:
5. třída – A.Širerová, A.Čechurová, M.Šebková, T.Šarlingerová, G.Poljanská, E.Nová, B.Kubínová, M.Švamberková
4. třída – V.Walterová, L.Tyrová  

Osobně jsem se moc těšil na druhou kategorii – na kluky. Sestava vypadala velmi nadějně. Hráči se velmi svědomitě připravovali, trénovali i při „míčovkách“ a vynikali především prudkými a přesně mířenými střelami. Bohužel, den před turnajem jsem se dozvěděl, že onemocněli naši klíčoví hráči – Ondra Vokáč a Vašek Lopata (oba 4.třída). Navíc David Hašek (5.třída) byl po nemoci. Při neúčasti tří výborných hráčů z deseti jsem naši účast v turnaji nakonec odvolal. Je to škoda, že se náš školní tým nemohl poměřit s ostatními družstvy. V této kategorii bylo přihlášeno 8 týmů a takový počet už naznačoval náročnost a napínavost turnaje. Dnes už víme, jak to dopadlo: 1.místo Plasy, 2.místo Kralovice, 3.místo Horní Bříza, …………… 7.místo Žihle.
 

Zapsal J.Bican, 21.3. 2018    

Fotografie zde

vybyjena.jpg